Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

5 powodów, dla których warto przemyśleć kupno działki nad morzem

Bartosz Antos
14 lutego 2018
Inwestycje w nieruchomości
Działki nad morzem

Własna działka nad morzem to synonim samych zalet i nieograniczonych możliwości! Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl wymieni pięć powodów, dla których warto kupić działkę nad morzem – udowodni tym samym, że korzyści z posiadania własnego kawałka ziemi przy plaży przerosną nasze najśmielsze oczekiwania!

W czasie urlopu o nic nie musisz się martwić!

Bałtyckie wybrzeże od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i popularnością – zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych turystów. Dzięki temu nadmorskie miasta stale się rozwijają, nieustannie przybywa coraz to nowych atrakcji, punktów turystycznych, gastronomicznych etc. Niestety bardzo często, szczególnie w najpopularniejszych kurortach, znalezienie odpowiadającego naszym potrzebom, wolnego miejsca noclegowego graniczy niemal z cudem. Nie wspominając już o wysokich cenach, które nie pokrywają się ze standardem wypoczynku czy świadczonych usług. To wszystko może skutecznie popsuć nam zasłużony i jakże upragniony wypoczynek.

Zakup działki nad morzem, szczególnie z myślą o budowanie prywatnego domku rekreacyjnego, rozwiązuje wszystkie te problemy! W czasie urlopu nie mamy już o co się martwić – nasz własny kawałek ziemi będzie tylko do naszej dyspozycji. Nie musimy już obawiać się braku miejsc, zatłoczonych hoteli, czy niewygodnych pokoi! Co więcej, z naszej działki przy plaży skorzystamy kiedy tylko chcemy, o dowolnej porze roku – wystarczy jedynie spakować walizki i wyruszyć do naszego, „prywatnego nadmorskiego raju”, gdzie pozbędziemy się wszystkich zmartwień!

Wymarzona lokalizacja

Jak już wspomnieliśmy, działka na własność nad morzem daje niesamowity komfort swobodnego decydowania o każdym aspekcie naszego wypoczynku. A to oznacza, że możemy „zjawić się niezapowiedziani” nad Bałtykiem o każdej porze roku. Dzięki temu atrakcjami turystycznymi nacieszymy się dowoli, zwiedzimy niemal każdy zakątek wybrzeża i odkryjemy wiele ciekawych i pięknych miejsc.

Pamiętajmy jednak, by przy wyborze lokalizacji dokładnie określić swoje wymagania – przykładowo czy oczekujemy spokojnej okolicy, pozwalającej na wypoczynek z dala od zgiełku i blisko natury, czy może pragniemy „zadomowić się” w miejscu tętniącym życiem, w którym roi się od atrakcji i różnych imprez.

Poprawi się stan zdrowia całej Twojej rodziny!

Każda wizyta nad morzem to także uzdrawiająca kuracja dla naszego organizmu. Dzięki specyficznym właściwościom, zarówno wody, jak i aerozolu morskiego, zauważalnie poprawi się stan naszego zdrowia. Jednak, jak zauważają lekarze, wizyta nad morzem, aby mogła przynieść satysfakcjonujące zdrowotnie rezultaty, nie może trwać tylko kilka dni. Musimy pozwolić organizmowi dowoli nacieszyć się dobroczynnymi substancjami i relaksującym właściwościom okolicy.

Własna działka w takim przypadku oznacza, że my i nasza rodzina bez przeszkód możemy czerpać pełnymi garściami to, co morze ma do zaoferowania najwspanialszego – poprawę naszego zdrowia i samopoczucia!

Jeśli nie korzystasz chwilowo z działki – korzystaj z zyskownego wynajmu!

Jeśli my nie korzystamy ze wszystkich dobrodziejstw wymienionych powyżej, dlaczego nie zdecydować się na udostępnienie swojej nieruchomości innym turystom? Nasz domek, oprócz relaksu, wypoczynku i radości może dostarczyć nam także sporych zysków – zapewnia Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Jak wspomnieliśmy ruch turystyczny nad morzem nigdy nie słabnie – odwiedzających jest sporo, nawet poza sezonem. Małe, zaciszne domki coraz częściej wygrywają z hotelami. Nie musimy w związku z tym martwić się o potencjalnych, tymczasowych lokatorów – jeśli tylko tego zapragniemy, nasza nieruchomości nie będzie „świecić pustkami”, co przełoży się na znaczne, dodatkowe źródło zysków.

Nieruchomości nad morzem

Liczby nie kłamią – Polacy ufają gruntom!

Liczby nie kłamią. Zakup ziemi w ostatnich latach jest szczególnie docenianą przez Polaków formą lokaty kapitału. Potwierdzają to rynkowe dane z ostatnich lat – przykładowo w IV kw. 2011 r. hektar gruntów rolnych kosztował średnio 20,6 tys. zł (dane GUS) czyli o 13,4 proc. więcej, niż w analogicznym okresie 2010 r. Od 2004 r. ceny gruntów rolnych w Polsce wzrosły trzykrotnie i zdaniem ekspertów taka tendencja utrzyma się w kolejnych latach.

Działki nad morzem od wielu lat cieszą się niezwykłą popularnością. Jest to dobro bardzo ograniczone, którego nie da się doprodukować, a więc popyt na nie nigdy nie osłabnie. A to oznacza, że w sytuacji, gdy zechcemy naszą nadmorska nieruchomość odsprzedać nie będzie kłopotów ze znalezieniem nabywców. Co więcej, po 5 latach, zgodnie z prawem, odsprzedamy taką działkę bez konieczności zapłaty 19 proc. podatku dochodowego (tzw. podatku Belki).

Bartosz Antos

Dyrektor ds. nieruchomości

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!   * Pole obowiązkowe