Zarządzaj plikami cookies
PRZEJDŹ DO SAVEINVEST.PL

Bezpieczny zakup działki online

26 września 2012
Gąski I
Gąski II
Mielenko I
Działki

W najnowszym numerze Krakowskiego Rynku Nieruchomości (Nr 18/2012 n 21.09 – 04.10.2012) ukazał się wywiad z Bartoszem Antosem – Prezesem naszej firmy, w którym można przeczytać na temat bezpiecznego rezerwowania działek poprzez internet.

Zakup działki online

Redakcja: Od niedawna działa Państwa strona internetowa oferująca m.in. możliwość zakupu działki online. Na czym polega jej innowacyjność?

Bartosz Antos: Zdajemy sobie sprawę, jak żmudne i czasochłonne jest znalezienie odpowiedniej nieruchomości. Klienci zasypywani są ogłoszeniami przekazującymi im tylko szczątkowe informacje o działce. Przez to weryfikacja danej oferty podczas wizyty w terenie, często kończy się dla nich dużym rozczarowaniem. Ponieważ szanujemy czas klientów, stworzyliśmy stronę internetową www.saveinvest.pl. Prezentuje ona nie tylko podstawowe informacje, jakie możemy uzyskać na większości portali internetowych, typu powierzchnia, cena, wymiary czy zdjęcia. Klient otrzymuje tu szczegółowe informacje, które umożliwiają mu podjęcie decyzji, czy warto zarezerwować, a następnie obejrzeć daną nieruchomość. Są to m.in.: dokładne położenie działki wraz z wizualizacją sąsiedniej zabudowy. Ponadto mapa i zdjęcia dojazdu umożliwiające trafienie na działkę bez konieczności umawiania się z naszym przedstawicielem.

Każda działka jest oznaczona w terenie tabliczką z mapką, opisanymi wymiarami i powierzchnią. Przy ofertach zamieszczamy wizualizację przedstawiającą propozycję tego, co w przyszłości będzie można na działce wybudować. A także jej pełną dokumentację (z możliwością pobrania). Klient znajdzie na stronie również ogólne informacje dotyczące nieruchomości. Np. jak bezpiecznie kupić działkę, jak ją przekształcić czy też jak zarobić na gruncie rolnym. Niebawem na stronie udostępnimy panel klienta, który pozwoli na dodawanie wybranych działek do ulubionych, porównywanie ich oraz śledzenie wszystkich informacji dotyczących zakupionej działki.

Redakcja: Oferują Państwo możliwość rezerwacji działki i podpisania umowy przedwstępnej online. Czy taka forma jest bezpieczna dla klientów?

Bartosz Antos: Tak, oczywiście, a jej zasady są dokładnie określone w naszym regulaminie. Rezerwacja jest dodatkowym udogodnieniem dla klientów, ponieważ większość osób, aby zobaczyć działkę, musi pokonać bardzo duży dystans (często kilkaset kilometrów). Możliwa jest rezerwacja na 7 lub 30 dni. Daje ona klientowi dodatkowy czas, w którym może obejrzeć interesującą go nieruchomość, jednocześnie mając pewność, że ktoś nie podkupi mu wybranej działki. Istnieje również możliwość podpisania od razu umowy przedwstępnej, która daje klientowi stuprocentową pewność zakupu danej działki. W takim przypadku wiąże się to z wpłatą zadatku, który wiąże obie strony transakcji zgodnie z art. 394 kodeksu cywilnego. Po podpisaniu umowy przedwstępnej już tylko spotkanie u notariusza dzieli klienta od posiadania własnej działki nad morzem.

Redakcja: Jakie działki przeważają w Państwa ofercie – budowlane czy rolne?

Bartosz Antos: Obecnie zdecydowana większość działek w naszej ofercie to działki rolne i rekreacyjne. Oferowane przez nas nieruchomości już teraz spełniają wszystkie kryteria niezbędne przy procesie zmiany przeznaczenia z rolnego na budowlane. Bliskość zabudowań, dostęp do mediów, bezpośrednie sąsiedztwo terenów posiadających już status budowlanych, szeroka droga wewnętrzna oraz odpowiednie wymiary działek powodują, iż przekształcenie tych obszarów przez gminę okaże się znacznie szybsze i łatwiejsze. W większości terenów już rozpoczął się proces przekształcania działek i w ogólnych planach rozwoju gmin nasze działki już figurują jako budowlane.

Działki rolne

Redakcja: Do jakich klientów jest adresowana Państwa strona? Do większych inwestorów, zainteresowanych wybudowaniem dużych kompleksów mieszkaniowych, czy do osób prywatnych, zamierzających nabyć działkę na własne potrzeby?

Bartosz Antos: Większość oferowanych działek skierowana jest do osób indywidualnych. Te często traktują taki zakup jako świetną lokatę kapitału i zabezpieczenie na emeryturę. Posiadamy również oferty działek skierowane do dużych inwestorów, np. 4 działki położone w Sarbinowie zaledwie 450 m od morza z projektem wykonawczym i pozwoleniem na budowę na każdej z działek apartamentowca na 47 mieszkań i ponad 2000 PUM.

Redakcja: Czy zakup działki nad morzem to inwestycja tylko dla zamożnych klientów? Czy przeciętna rodzina ma szansę stać się właścicielem kawałka ziemi na wybrzeżu?

Bartosz Antos: Jak najbardziej tak. Natomiast na pewno nie będzie to działka w pierwszej linii brzegowej. W naszej ofercie przeważają działki leżące w odległości ok. 800 m od morza. Natomiast jeżeli ktoś lubi spacery lub jazdę na rowerze, a pokonanie dystansu paru kilometrów nie jest dla niego przeszkodą, to już za 29 tys. zł może kupić działkę o powierzchni 700–1000 m kw., w odległości 5 km od morza, w uroczym i spokojnym miejscu przy lesie. W tej cenie nabędzie działkę rolno-rekreacyjną, natomiast z realną perspektywą przekwalifikowania jej na budowlaną w przyszłości, np. przeznaczoną w studium zagospodarowania gminy pod przyszłą zabudowę. Zakup takiej działki niesie ze sobą dodatkowe korzyści w postaci dobrze zainwestowanych środków finansowych. W chwili jej przekwalifikowania na budowlaną i podłączenia mediów cena działki wzrasta zaś kilkakrotnie. Wielu naszych klientów traktuje zakup działki, jako bezpieczną lokatę kapitału w dobie kryzysu oraz zapewnienie sobie spokojnej emerytury.

Działki nad morzem

Redakcja: Przeprowadzają Państwo również licytacje działek.

Bartosz Antos: Licytacje są szansą na zakup działki w bardzo okazyjnej cenie. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 66 proc. ceny szacunkowej. Czyli jedną trzecią mniej, np. działkę, która kosztuje 100 tys. zł, licytuje się od kwoty 66 tys. zł. Licytować może każdy, kto do wyznaczonego dnia wpłaci na rachunek komornika wadium wynoszące 10 proc. wartości działki. Nieruchomości te nie mają żadnych wad, ich stan prawny jest zaś jasny, a hipoteka wolna od wpisów. Licytacja przebiega pod nadzorem sądowego komornika. Ten z należytą starannością pilnuje, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem i regulaminem, co gwarantuje klientowi najwyższe bezpieczeństwo.

Redakcja: Czy planują Państwo w najbliższym czasie jakieś licytację?

Bartosz Antos: Tak. 19 listopada odbędzie się w Krakowie licytacja działki położonej w miejscowości Bibice pod Krakowem. Zaś 26 listopada odbędzie się licytacja około 30 nieruchomości (z naszej oferty) położonych nad morzem. Licytowane działki, regulamin licytacji oraz ich daty znajdują się na stronie www.licytacje-komornicze.eu.

O tym, jak znaleźć wymarzoną działkę nad morzem, nie ruszając się z domu, jak bezpiecznie podpisać umowę przedwstępną online oraz jak się kupuje działki na licytacji – z Bartoszem Antosem, prezesem zarządu firmy SaveInvest, rozmawiała Marta Kołpanowicz

Przeczytaj także

CZYTAJ CALOŚĆ
Ostoja Kładno

Ostoja Kładno: trwa budowa sieci wodociągowej

Informujemy, że ruszyła budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami do działek na osiedlu Ostoja Kładno.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: rozpoczęcie budowy wodociągu

Miło nam poinformować, że rozpoczęła się budowa wodociągu dla działek w Enklawie Dziwnówek!

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: decyzja podziałowa dla kolejnych działek

Z przyjemnością informujemy, że wydana została decyzja podziałowa dla kolejnych działek w Enklawie Dziwnówek! Decyzja dotyczy działek od 31 do 50.

CZYTAJ CALOŚĆ
Chłopy

Chłopy: przekazanie sieci wodociągowej na rzecz gminy

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy budowę sieci wodociągowej dla działek w Chłopach i przekazaliśmy ją na rzecz gminy Mielno.

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Dziwnówek

Osada Dziwnówek: rozpoczęcie prac związanych z przyłączeniem prądu

Rozpoczęły się prace nad przyłączeniem prądu do działek w Osadzie Dziwnówek.

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Jaworek

Osada Jaworek: Pierwsze pozwolenia na budowę w sektorze A!

Miło nam poinformować, że pierwsi Klienci uzyskali pozwolenia na budowę w Osadzie Jaworek – w sektorze A!

CZYTAJ CALOŚĆ
Gąski II

Gąski II: zakończenie budowy sieci wodociągowej z przyłączami do działek

Zakończyliśmy budowę sieci wodociągowej z przyłączami do działek w czwartej drodze od Północy, dzięki czemu wszystkie drogi/działki są już uzbrojone w wodę.

CZYTAJ CALOŚĆ
Chłopy

Chłopy: zakończenie budowy sieci wodociągowej

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy budowę sieci wodociągowej na naszych działkach w Chłopach, koło Mielna!

back to top