PRZEJDŹ DO SAVEINVEST.PL

Ceny gruntów rolnych od 8 lat wzrosły o 285,8%

5 marca 2013
Enklawa Dziwnówek
Enklawa Jarosławiec
Gąski I
Gąski II
Mielenko I
Mielenko II
Mielno Marina
Mielno Molo
Osada Dziwnówek
Osada Jaworek
Osada Karwia
Ostoja Kładno
Sarbinowo
Smołdzino
Smołdzino k. lasu
Strzeżenice
Wytowno k. Ustki
Działki

Od 2004 r. ceny nieruchomości gruntowych nieustannie rosną. Jak podaje ARiMR od 2004r ceny wzrosły średnio o 285,8%. Oznacza to, że gdybyś 8 lat temu kupił działkę rolną za 25 tys zł, dziś byłaby warta 71 tys. zł. Jeżeli dodatkowo zostałaby przekształcona na budowlaną i uzbrojona, jej wartość wzrosłaby o kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nic nie wskazuje na to, żeby ten trend wzrostowy miał się zmienić. Ceny gruntów rolnych nadal nalezą do najniższych w krajach członkowskich UE, a po 2016 r. przewiduje się kolejny znaczny wzrost cen nieruchomości rolnych w związku z uwolnieniem obrotu gruntami rolnymi dla obywateli krajów UE.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż zdaniem 65,6 proc. badanych najlepszym zabezpieczeniem finansowym na emeryturę jest posiadanie nieruchomości.

z kolei według 40 proc. badanych najlepszą formą lokowania oszczędności w czasie kryzysu jest zakup nieruchomości – źródło: Deutsche Bank PBC (badanie Homo Homini)

Już teraz zacznij inwestować i zabezpiecz swoją przyszłość. Wystarczy 24 tys. zł, bo tyle właśnie kosztuje najtańsza działka w naszej ofercie. Pamiętaj… grunt to zysk.

Przeczytaj także

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Dziwnówek

Osada Dziwnówek: rozpoczęcie prac związanych z przyłączeniem prądu

Rozpoczęły się prace nad przyłączeniem prądu do działek w Osadzie Dziwnówek.

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Jaworek

Osada Jaworek: Pierwsze pozwolenia na budowę w sektorze A!

Miło nam poinformować, że pierwsi Klienci uzyskali pozwolenia na budowę w Osadzie Jaworek – w sektorze A!

CZYTAJ CALOŚĆ
Gąski II

Gąski II: zakończenie budowy sieci wodociągowej z przyłączami do działek

Zakończyliśmy budowę sieci wodociągowej z przyłączami do działek w czwartej drodze od Północy, dzięki czemu wszystkie drogi/działki są już uzbrojone w wodę.

CZYTAJ CALOŚĆ
Chłopy

Chłopy: zakończenie budowy sieci wodociągowej

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy budowę sieci wodociągowej na naszych działkach w Chłopach, koło Mielna!

CZYTAJ CALOŚĆ
Chłopy

Chłopy: rozpoczęcie budowy sieci wodociągowej

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami na terenie Ostoja Chłopy. Spodziewane zakończenie prac do końca 2022 r.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: pozwolenie na realizację sieci wodociągowej!

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy pozwolenie na realizację sieci wodociągowej (rozprowadzenie po terenie i przyłączenie do działek) w Enklawie Dziwnówek!

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: postępy w realizacji przyłączy prądu i wody

Miło nam poinformować o kolejnych postępach w Enklawie Dziwnówek! Została podpisana umowa pomiędzy dostawą a wykonawcą na realizację stacji transformatorowej i sieci wraz z przyłączami do części działek. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2022 r. Jesienią zaplanowaliśmy rozpoczęcie realizacji sieci wodociągowej wraz z przyłączami na całości terenu. Udało nam się również podzielić kolejne działki, […]

CZYTAJ CALOŚĆ
Lędowo
Wytowno k. Ustki

Gmina Ustka: Dzień Dziecka!

To było niezapomnianie przeżycie! Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią, jako jeden ze sponsorów Dnia Dziecka w Gminie Ustka!

back to top