Zarządzaj plikami cookies
PRZEJDŹ DO SAVEINVEST.PL

Ceny gruntów rolnych od 8 lat wzrosły o 285,8%

5 marca 2013
Enklawa Dziwnówek
Enklawa Jarosławiec
Gąski I
Gąski II
Mielenko I
Mielenko II
Mielno Marina
Mielno Molo
Osada Dziwnówek
Osada Jaworek
Osada Karwia
Ostoja Kładno
Sarbinowo
Smołdzino
Smołdzino k. lasu
Strzeżenice
Wytowno k. Ustki
Działki

Od 2004 r. ceny nieruchomości gruntowych nieustannie rosną. Jak podaje ARiMR od 2004r ceny wzrosły średnio o 285,8%. Oznacza to, że gdybyś 8 lat temu kupił działkę rolną za 25 tys zł, dziś byłaby warta 71 tys. zł. Jeżeli dodatkowo zostałaby przekształcona na budowlaną i uzbrojona, jej wartość wzrosłaby o kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nic nie wskazuje na to, żeby ten trend wzrostowy miał się zmienić. Ceny gruntów rolnych nadal nalezą do najniższych w krajach członkowskich UE, a po 2016 r. przewiduje się kolejny znaczny wzrost cen nieruchomości rolnych w związku z uwolnieniem obrotu gruntami rolnymi dla obywateli krajów UE.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż zdaniem 65,6 proc. badanych najlepszym zabezpieczeniem finansowym na emeryturę jest posiadanie nieruchomości.

z kolei według 40 proc. badanych najlepszą formą lokowania oszczędności w czasie kryzysu jest zakup nieruchomości – źródło: Deutsche Bank PBC (badanie Homo Homini)

Już teraz zacznij inwestować i zabezpiecz swoją przyszłość. Wystarczy 24 tys. zł, bo tyle właśnie kosztuje najtańsza działka w naszej ofercie. Pamiętaj… grunt to zysk.

Przeczytaj także

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Dziwnówek

Osada Dziwnówek: uzyskanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy warunki przyłączenia do sieci wodociągowej dla działek w Osadzie Dziwnówek! Dzięki temu możemy przystąpić do załatwiania formalności oraz projektu.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: pierwsze działki z przyłączami wody!

Z radością informujemy, że zakończyliśmy budowę sieci przesyłowej na osiedlu Enklawa Dziwnówek i pierwsze działki otrzymały przyłącza wody.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Jarosławiec

Enklawa Jarosławiec: uchwalenie zmiany studium

Miło nam poinformować, że zakończył się bardzo ważny, pierwszy z etapów przekształcenia działek na budowlane na osiedlu Enklawa Jarosławiec! Gmina uchwaliła zmianę studium, która dotyczyła obszaru naszego terenu, objętego kierunkiem pod rozwój zabudowy (wcześniej były to tereny rolne). Dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie drugiego etapu, czyli sporządzenie planu miejscowego.

CZYTAJ CALOŚĆ
Mielno Marina

Mielno Marina: Klienci mogą podpisywać umowy na dostawę wody i odbiór ścieków

Miło nam poinformować, że przekazaliśmy sieci do eksploatacji na rzecz zakładu w Mielnie, dzięki czemu Klienci mogą podpisywać umowy na dostawę wody/odbiór ścieków.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: kolejny etap przyłączenia prądu do działek

Miło nam poinformować, że zrealizowaliśmy kolejny etap przyłączenia prądu do działek na osiedlu Enklawa Dziwnówek. Na terenie zamontowaliśmy stację transformatorową oraz skrzynki przy części działek.

CZYTAJ CALOŚĆ
Ostoja Kładno

Ostoja Kładno: trwa budowa sieci wodociągowej

Informujemy, że ruszyła budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami do działek na osiedlu Ostoja Kładno.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: rozpoczęcie budowy wodociągu

Miło nam poinformować, że rozpoczęła się budowa wodociągu dla działek w Enklawie Dziwnówek!

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: decyzja podziałowa dla kolejnych działek

Z przyjemnością informujemy, że wydana została decyzja podziałowa dla kolejnych działek w Enklawie Dziwnówek! Decyzja dotyczy działek od 31 do 50.

back to top