Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

Dom na wakacje – wynajmować czy kupić?

Robert Tomaszewski
11 sierpnia 2021
Inwestycje w nieruchomości
Nieruchomości
Działki nad morzem

Wiele osób spędza swój urlop co roku w tym samym miejscu. Niejednokrotnie wracamy też tam, gdzie pozostawiliśmy miłe wspomnienia albo gdzie łatwo jest wyskoczyć na weekend. Przyjeżdżając w to samo miejsce po raz czwarty lub piąty zaczynamy jednak zastanawiać się czy rzeczywiście opłaca się wynajmować dom na wakacje czy lepiej kupić go w dobrej lokalizacji. Jak jest naprawdę? Na to pytanie odpowiada Robert Tomaszewski – Prezes Zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o. – portal www.saveinvest.pl.

Jakie są ceny najmu nad polskim morzem?

W dobie pandemii koronawirusa ceny nad polskim morzem zdecydowanie wzrosły. Dotyczy to nie tylko potraw, które zamawia się w restauracjach, cen parkingów albo wejścia na sopockie molo. Jednocześnie znacząco w górę „poszły” ceny noclegów. Z jednej strony bowiem zwiększył się popyt. Więcej osób chce spędzić wakacje w Polsce z uwagi na ryzyko znaczących ograniczeń za granicą i robienia testów na COVID-19. Z drugiej strony natomiast hotelarze, właściciele apartamentów i innych miejsc noclegowych chcą sobie „odbić” poprzedni, bardzo słaby sezon. Żeby pojechać w lipcu do najtańszego pensjonatu w Mielnie, położonego w pewnej odległości od plaży, trzeba zapłacić przynajmniej 100 złotych za noc za jedną osobę. O ile oczywiście uda się znaleźć jakiś nocleg, bo rozchodzą się one jak „świeże bułeczki”. Rezerwując miejsce dzisiaj trzeba się też nastawić na dłuższy wyjazd. Nikt bowiem nie chce wynająć pokoju, mieszkania lub apartamentu na jeden lub dwa noclegi, ale raczej na cały tydzień i to od soboty do soboty, ewentualnie od niedzieli do niedzieli.

Ile kosztuje działka budowlana nad morzem?

Alternatywą dla wynajmowania mieszkania lub pokoju jest zakup działki budowlanej lub gotowego domku. Saveinvest Sp. z o.o. oferuje działki rekreacyjne i budowlane nad morzem w atrakcyjnych lokalizacjach. Mielno, okolice Kołobrzegu, Chłopy, a także Dziwnówek – wszystkie te miejsca mamy w swojej ofercie. Przykładowo w Gąskach mamy aż 58 pięknych działek budowlanych i rekreacyjnych o powierzchni do 700 metrów kwadratowych. Wszystkie zlokalizowane są niemal przy morzu, bo w odległości od 650 metrów do 1400 metrów od plaży. Działki są już uzbrojone. Mają wszystkie potrzebne media, w tym wodę, prąd i gaz. Kupując je zatem już niedługo będzie można zacząć budowę swojego wymarzonego, nadmorskiego domku. Ile to kosztuje? Taka działka budowlana o powierzchni 872 metrów kwadratowych, posiadająca warunki zabudowy, z dobrym dojazdem to koszt około 190.000 złotych. Co przy tym istotne, Saveinvest Sp. z o.o. proponuje korzystny sposób finansowania tej inwestycji poprzez rozłożenie ceny na raty. Decydując się na ratę miesięczną w wysokości 3.441 złotych już po kilku latach można stać się właścicielem bez dodatkowych obciążeń.

Działki budowlane

Co się opłaca?

Dla osób, które wyjeżdżają nad morze kilka razy w roku wraz z kilkuosobową rodziną, każdego roku zostawiają właścicielom hoteli, pensjonatów i innych miejsc noclegowych ponad 10.000 złotych. Oczywiście mówimy tutaj o samym noclegu, a nie dodatkowych atrakcjach, posiłkach i udogodnieniach. Oznacza to, że każdego roku tracą jedną dziesiątą wartości działki budowlanej położonej niemal nad samym morzem. Dodatkowo decydując się na zakup takiej nieruchomości można postawić na jej wynajem wtedy, gdy sami z niej nie korzystamy. Wówczas nadmorska działka okaże się nie tylko sposobem na wakacyjne oszczędności, ale również korzystną inwestycją. Mamy klientów, którzy zdecydowali się porzucić swoje dotychczasowe, miejskie życie i zainwestować całe oszczędności w nadmorskie działki. Tutaj powstają ich domki na wynajem i małe pensjonaty, co daje konkretny zarobek.

Dlaczego Saveinvest Sp. z o.o.?

Saveinvest Sp. z o.o. To firma, na której można polegać. Innowacyjność naszych działań polega na uproszczeniu całego procesu sprzedaży. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo transakcji i gwarancję stanu prawnego wymarzonej działki. Jednocześnie pomagamy naszym klientom przejść przez cały proces budowy i urządzania domku. Możemy polecić zaufanych i sprawdzonych wykonawców. A jeżeli zajdzie konieczność sprzedaży nieruchomości, znajdziemy dobrego klienta – stwierdza Robert Tomaszewski – Prezes Zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.

Robert Tomaszewski

Prezes Zarządu

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.
  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!
   * Pole obowiązkowe