Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

Działki inwestycyjne w górach nadal chętnie wybierane przez Polaków!

Bartosz Antos
26 stycznia 2018
Inwestycje w nieruchomości
Działki w górach

Zakup wymarzonej działki związany jest ze sprawdzeniem wielu czynników i upewnieniem się pod wieloma względami czy nasz zakup okaże się udany. Lokalizacja działki to jedna z najważniejszych kwestii, obok jej stanu prawnego. Działka budowlana lub w trakcie przekształcania w górach to wybór, na który decyduje się coraz więcej Polaków, którzy chcą mieć pewność, że każda z planowanych inwestycji nam się powiedzie….

Kupno wymarzonej działki w górach

Miejscowości górskie nadal w cenie. Rejony te są ciągle chętnie wybierane, zarówno przez początkujących i doświadczonych inwestorów, jak i ludzi szukających własnego, zacisznego kąta z pięknym widokiem. To bezpieczna i gwarantująca dużą stopę zwrotu inwestycja – podkreśla Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Co przesądza o niesłabnącej popularności takich regionów?

Dlaczego akurat działka położona w górach?

Posiadanie działki w górach to ogromna szansa na poczynienie wielu intratnych inwestycji. Mały, prywatny domek rekreacyjny to świetny pomysł na weekendowe wypady czy spędzenie urlopu w gronie rodziny i przyjaciół – z dala od turystycznego zgiełku. Poza tym, możemy zdecydować się na wynajmowanie naszego „prywatnego górskiego raju”, co wiązać się będzie ze sporymi, dodatkowymi zyskami. Również zakup działki z myślą o jej późniejszej sprzedaży może okazać się niezwykle intratnym przedsięwzięciem. Pamiętajmy, że nieruchomości ziemskie to jedne z niewielu aktyw, które nawet w czasach kryzysu nie zanotowały spadku na wartości – w ciągu 12 lat zyskały na wartości aż 617 proc.! Wartość działek, szczególnie tych o walorach turystycznych, nieustannie wzrasta, a analitycy rynkowi przekonują, że tendencja ta wcale nie ma zamiaru ulec zmianie. Co więcej, działki inwestycyjne w górach to inwestycja w…samego siebie! Dzięki czystemu górskiemu powietrzu, licznym atrakcjom turystycznym (kilometry stoków narciarskich, piesze szlaki, trasy rowerowe, baseny, korty tenisowe czy boiska wielofunkcyjne) zachęcającym do aktywnego spędzania wolnego czasu, poprawi się stan zdrowia (i kondycja) Twoja i całej Twojej rodziny! To także rozrywka dla całej rodziny na długie lata – dzięki licznym zabytkom, muzeom czy innym ośrodkom edukacyjnym, które pozwolą nam zapoznać się z niezwykle bogatą kulturą regionu.

Działki budowlane w górach

Co oznacza w „dobrej lokalizacji”?

Gdzie zatem szukać gruntu pod inwestycję? Szukajmy okolic, które swoimi atrakcjami przyciągają turystów nie tylko w sezonie zimowym, ale przez cały rok – radzi Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Warto w tym kontekście bliżej przyjrzeć się niezwykle malowniczej, zlokalizowanej na Dolnym Śląsku, Czarnej Górze i jej okolicom. Posiada ona świetnie przygotowane stoki narciarskie (ponad 10 km tras narciarskich i system wyciągów o przepustowości 10 tys. os./h), szkołę narciarską, funparki oraz, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem, snowpark. W lecie natomiast można udać się na Czarną Górę korzystając z dwóch różnych i malowniczych pieszych szlaków, a na samym szczycie dostępna będzie 14 metrowa wieża widokowa. Co więcej, okolice Czarnej Góry słyną z popularnych tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Na pasjonatów kolarstwa zjazdowego czekają 3 specjalnie przygotowane trasy, w tym jedna zaliczana do najtrudniejszych w Polsce (odbywały się na niej mistrzostwa Polski w downhillu). Mnogość i różnorodność atrakcji sprawia, że turyści chętnie wypoczywają w tych rejonach bez względu na porę roku – wiedzą, że zawsze znajdą tu coś dla siebie. Podobnie będzie w sąsiadującym z Czarną Górą Jaworku. Zainteresowanie działkami na peryferiach, z dala od turystycznego zgiełku, jest coraz większe. Niezwykle ważne jest także, aby dany teren odznaczał się komunikatywnym usytuowaniem, czyli oprócz spokojnego wypoczynku zapewniał również możliwość bezproblemowego korzystania z pobliskich atrakcji, tak jak ma to miejsce w przypadku wspomnianego urokliwego Jaworka.

Inwestowanie w nieruchomości górskie to gwarancja sukcesu każdego zaplanowanego przedsięwzięcia – stąd utrzymująca się od lat popularność właśnie takich działek rekreacyjnych. Pamiętajmy jednak, że tylko odpowiednio wyselekcjonowany grunt (szczególnie pod kątem lokalizacji) przyniesie namacalne zyski.

Bartosz Antos

Dyrektor ds. nieruchomości

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!
   * Pole obowiązkowe