Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

Działki nad morzem a budowa S6 – rośnie wartość nieruchomości

Robert Tomaszewski
3 sierpnia 2017
Inwestycje w nieruchomości
Działki nad morzem

Budowa S6 rozwiązuje nie tylko problem korków na drodze po wymarzony urlop. To także wspaniała szansa dla przyszłych inwestorów – szacuje się, że będzie miała ona namacalne przełożenie na wzrost wartości rynkowej okolicznych gruntów!

S6 a nadmorskie grunty

Nie tylko kierowcy pilnie śledzą przebieg prac wykonywanych w ramach rządowego Programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Zainteresowanie budową szybkich tras przejawią także inwestorzy, którzy doskonale wiedzą, jak na rynek nieruchomości, czyli w szczególności na wzrost cen poszczególnych gruntów, może ona korzystnie wpłynąć. Nowa trasa, oprócz likwidacji problemu uciążliwych korków towarzyszących turystom na drodze po wymarzony urlop, przyczyni się do rozwoju ekonomicznego i infrastrukturalnego danych regionów – podkreśla Robert Tomaszewski z portalu www.saveinvest.pl.

Warto w tym kontekście przyjrzeć się m.in. zaplanowanej drodze ekspresowej S6, która stanowić będzie niezwykle istotny odcinek europejskiej trasy E28, prowadzący od Berlina przez Szczecin oraz Gdańsk do Kaliningradu i Mińska. Jej łączna długość powinna wynieść ok. 330 km. Droga S6, łącząca północno-zachodnią część Polski z północno-wschodnim Pomorzem, w zamyśle jej twórców, ma zostać prowadzona niemal równolegle do wybrzeża Bałtyku, rewitalizując okoliczne gruntu i prowadząc do wzrostu ich wartości rynkowej. Szacuje się, że budowa potrwa ok. 5 lat, a jej koszt przekroczy 4 mld zł. Działki drożeją już teraz, nawet jeśli roboty budowlane trwają dopiero w najlepsze. Wszystko z myślą o efekcie końcowym i ostatecznym wzroście na wartości położonych wzdłuż planowanej drogi nieruchomości.

Działki w atrakcyjnym miejscu

Inwestorzy doskonale wiedzą, że nowa, szybka trasa przyciągnie nowe inwestycje oraz zmobilizuje do większej aktywności przedsiębiorców już na tych terenach działających. Zwiększy ruch turystyczny, także odwiedzających z zagranicy, doprowadzi do rozwoju transportu i logistyki. A to wszystko przełoży się zatem na jeszcze większy rozkwit ekonomiczny już i tak popularnego i „zyskownego” regionu.

W związku z powyższym warto już teraz rozejrzeć się za nadmorskimi gruntami pod inwestycje! Na lepszej komunikacji, a w konsekwencji na rozkwicie regionu, skorzysta nie tylko, już i tak rozchwytywane, Mielno – znane szczególnie ze swojej urzekającej plaży oraz imponującej, biegnącej wzdłuż niej, promenady spacerowej. Na wzmożone zainteresowanie mogą liczyć także okoliczne, wciąż zyskujące na popularności turystycznej, miejscowości takie jak Unieście, Chłopy czy malownicze Mielenko, które już teraz mogą poszczycić się obiecującym potencjałem inwestycyjnym i coraz to nowszymi możliwościami zyskownych transakcji, jakie oferują przyszłym inwestorom.

Robert Tomaszewski

Prezes Zarządu

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!   * Pole obowiązkowe