Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

Działki nad morzem – to się opłaca

Robert Tomaszewski
4 marca 2014
Inwestycje w nieruchomości
Działki nad morzem

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszy się możliwość wypoczynku nad polskim morzem. Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim ma to związek ze zmianą (ociepleniem) klimatu i zwiększeniem jakości obsługi i warunków wypoczynku. Inwestycje w nieruchomości w nadmorskich miejscowościach, to w perspektywie czasu większy zysk, niż na np. zakupie mieszkania na wynajem w mieście lub tradycyjnej lokacie.

Zakup działki nad morzem

Wraz ze wzrostem świadomości finansowej Polacy (ale nie tylko) kupują mieszkania w kurortach, by w przyszłości czerpać korzyści, m. in. z ich wynajmu w okresie letnim lub po sezonie – studentom. Największą popularnością wśród inwestorów cieszą się duże miasta, ale także niewielkie miejscowości wypoczynkowe zyskują zainteresowanie. Ceny zakupu mieszkań są różne, uwarunkowane wieloma czynnikami – położeniem, metrażem, standardem. Na mniejszej powierzchni lokale decydują się zazwyczaj lokalni inwestorzy. Ci z dalszych terenów lokują pieniądze w większych metrażowo lokalach, czy ośrodkach wypoczynkowych, w nowoczesnym budownictwie, atrakcyjnym położeniu.

Ze znalezieniem najemcy w większych miastach nie ma problemu. Stale bowiem wzrasta popyt na takie lokale, nie mówiąc o atrakcyjnych turystycznie miejscowościach, w których w sezonie brakuje miejsc noclegowych. Okazję do udanego zakupu mogą stanowić, np. licytacje komornicze. Podczas nich ceny oszacowania bywają mniejsze od rynkowych, a cena wywoławcza stanowi ¾ , lub nawet połowę ceny z operatu szacunkowego. Często dotyczą one nieruchomości w atrakcyjnej okolicy, a przy lokalach usługowych to lokalizacja ma ogromne znaczenie naszego późniejszego sukcesu.

Robert Tomaszewski uświadamia, że w obecnym czasie większości z nas nie stać na kredyt hipoteczny i zakup samodzielnego mieszkania czy domu. Większość decyduje się na wynajem, na który ich stać mimo braku zdolności finansowej dla celów kredytowych.

Działka budowlana nad morzem

Grunt to zysk

Stąd, w perspektywie czasu, nasza inwestycja w nadmorskie i podmiejskie (ale nie tylko) nieruchomości będzie opłacalna. Wysoki potencjał odpowiednio dobranej nieruchomości to ogromne szanse na znalezienie najemców poza sezonem wakacyjnym przez przyszłego inwestora, przekształconej już na działkę budowlaną. Dlatego też rozwiązanie inwestycyjne „Grunt To Zysk”, w którym oferujemy zakup atrakcyjnych działek, w pobliżu największych nadmorskich kurortów lub dużych miast, kompleksową usługę zarządzania, a w szczególności przekwalifikowanie działek rolnych na działki budowlane, zwiększając tym samym wartość nieruchomości to bezpieczny i stabilny zysk dla Inwestorów. Po wykonaniu pracy na gruntach przez SaveInvest możemy:

 • odsprzedać nieruchomość jako działkę budowlaną na rynku wtórnym z zyskiem,
 • zainwestować w domki letniskowe i dodatkową infrastrukturę,
 • zainwestować w budowę ośrodków wypoczynkowych lub SPA,
 • zainwestować w budowę wysokiej klasy nowoczesnych budynków przeznaczonych na wynajem lub sprzedaż
 • zależnie od doboru odpowiednich kształtów działki, lokalizacji i dostępu do infrastruktury drogowej, terenów zielonych itp.

Dzięki temu, że terenów przeznaczonych pod inwestycje stale ubywa wartość atrakcyjnych działek stale rośnie. Natomiast operacje prowadzone przez SaveInvest i zmierzające do zmiany statusu i uzbrojenia działki przebiegają bardzo sprawnie. Co więcej, zainwestowany kapitał jest chroniony i bezpieczny, bo to Klienci są właścicielami działek z wpisem w księdze wieczystej.

Działka położona nad morzem – inwestycja w przyszłość

Inwestycja w grunty – np. kupno wymarzonej działki to idealny pomysł na zabezpieczenie swojej przyszłości. Zakup nieruchomości w dobrej lokalizacji do znakomita inwestycja na przyszłość. Nie ma znaczenia czy zdecydujemy się na zabudowę jednorodzinną, domki na wynajem czy późniejszą sprzedaż działki. Piękna działka nad morzem to realizacja marzeń ale też inwestycja w spokojną przyszłość, dlatego warto zaufać specjalistom z SaveInvest, by móc być pewnym spokojnej emerytury i odpoczynku po latach pracy.

Robert Tomaszewski

Prezes Zarządu

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!   * Pole obowiązkowe