Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

Jeśli działki to tylko działki nad morzem! Część druga

Robert Tomaszewski
27 marca 2015
Inwestycje w nieruchomości
Przekształcenie działki
Działki nad morzem

W poprzedniej części poradnika morze zaprezentowano z perspektywy możliwości rekreacyjnych, wypoczynkowych i zdrowotnych jakie oferuje. Teraz pozostaje odpowiedzieć na jedno pytanie – czy morze to także zysk?

Czy warto zrealizować inwestycję nad morzem?

Skoro polskie morze staje się coraz bardziej popularne i z roku na rok notuje coraz to większą liczbę odwiedzających, warto swoje plany inwestycyjne skierować właśnie w tamtą stronę. Posiadanie kawałka ziemi nad morzem jest równoznaczne z wieloma możliwymi drogami inwestycyjnymi. Przykładowo niewielki domek na lato to świetne rozwiązanie w pierwszej kolejności rekreacyjne, doskonałe miejsce wypadowe na weekend, czy dłuższy letni wypoczynek, jeśli lubi się wracać w znane i przyjazne miejsca. Idąc dalej to także wspaniałe rozwiązanie inwestycyjne, bowiem wynajmowanie takiego domku może okazać się niezwykle intratne.

Zakup działki pod budowę mieszkań i apartamentowców

Innym, pomysłowym i obiecującym duże profity, rozwiązaniem inwestycyjnym są także mieszkania do wynajęcia. Najbardziej rozchwytywane są oczywiście mieszkania usytuowane blisko plaży, z widokiem na morze, w takich miejscowościach jak: Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg czy Mielno (jak było wspomniane w pierwszej części poradnika są to rejony najchętniej odwiedzane przez turystów). Warto zwrócić uwagę, że apartamentów na lato nie zajmują już tylko Polacy, bardzo dużo obcokrajowców dało się przekonać naszemu morzu i jego ewidentnym walorom. Cena wynajmu dwupokojowych apartamentów za dobę to koszt od 200 do 430 zł, a nawet więcej.

Wbrew obiegowej opinii, zgodnie z którą największą popularnością cieszą się rejony górskie, tam ceny wynajmu są zdecydowanie niższe – 160-220 zł. Warto jednak pamiętać, że to ceny uśrednione i wszystko zależy od warunków, jakie oferuje dane miejsce – od terminu urlopu, po wielkość mieszkania lub apartamentu, odległość od morza czy najpopularniejszych atrakcji turystycznych, po standard i wyposażenie. Zatem należy przede wszystkim pamiętać o doborze odpowiedniego miejsca, odpowiedniej działki pod inwestycję, która swoją atrakcyjną lokalizacją zapewni powodzenie naszej inwestycji – wyjaśnia Robert Tomaszewski, analityk z portalu www.saveinvest.pl.

Działki rolne i w trakcie przekształcania

Własny kawałek ziemi nad morzem staje się dobrem luksusowym ze względu na dostępność i cenę. Działka budowlana w dobrej lokalizacji nadmorskiej to spory wydatek, dlatego warto zastanowić się nad zakupem gruntu rolnego i jego przekształceniu lub kupnem działki w trakcie przekształcania. Takie grunty posiada w swojej ofercie firma Saveinvest – www.saveinvest.pl – zarówno działki budowlane jak i w trakcie przekształcania znajdują się w różnych lokalizacjach, dzięki czemu można zrealizować dowolną inwestycję – zabudowę jednorodzinną, budowę lokalu gastronomicznego, budowę domków letniskowych lub dużego hotelu.

Robert Tomaszewski

Prezes Zarządu

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!   * Pole obowiązkowe