Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

Jezioro Jamno – sporty wodne, relaks i inwestycje teraz na wyciągnięcie ręki!

Robert Tomaszewski
17 kwietnia 2018
Inwestycje w nieruchomości
Jezioro Jamno

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody oraz Dzień Ochrony Bałtyku. Nie zapominajmy więc w tym dniu o tym, co powinniśmy otaczać nieustanną troską. Poniżej kilka słów o prawdziwym wodnym raju, czyli Jeziorze Jamno.

Jezioro Jamno – nad morzem, w atrakcyjnym miejscu

Chcemy spokojnie spędzić czas w otoczeniu przepięknych widoków? Pragniemy relaksu z wędką w dłoni? A może sporty wodne to nasza pasja i wciąż szukamy nowych, ciekawych miejsc? Jezioro Jamno to odpowiedź na wszystkie te pytania. Nie tylko spełni ono nasze oczekiwania – sprawi, że nie będziemy mogli wyobrazić sobie innego miejsca na następny urlop.

Jamno to zlokalizowane w gminie Mielno malownicze jezioro przybrzeżne, które połączone jest z Morzem Bałtyckim kanałem zwanym Jamieńskim Nurtem. Jezioro Jamno, czyli 9. pod względem wielkości jezioro w Polsce i 3. w województwie zachodniopomorskim, powstało z dawnej zatoki morskiej. Widok oddzielającej je od morza mierzei wprost zapiera dech w piersiach – mówi Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy sportów wodnych, jak i osoby pragnące błogiego wypoczynku od trudów codzienności.

Coś dla miłośników sportów wodnych…

Nie bez powodów gmina Mielno jest niezwykle dumna z jeziora znajdującego się na jej terenie. Jamno zyskało nawet przydomek „mekki sportów wodnych”. Wszystko za sprawą zróżnicowanych atrakcji i możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Na jeziorze nie obowiązuje strefa ciszy, dlatego możemy dowoli nacieszyć się jazdą motorówką czy skuterem wodnym. Wizyta nad Jamnem powinna być obowiązkowa dla każdego miłośnika „deski” – windsurfingu czy kitesurfingu. Warto pamiętać także, że bezpośrednio przy jeziorze znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętów wodnych – możemy skorzystać z dostępnych rowerów wodnych, łodzi wiosłowych, motorówek.

Również miłośnicy odprężającego i nieco spokojniejszego żeglowania jachtami znajdą tu coś dla siebie – podkreśla Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Jezioro Jamno wprost zachęca do rozwinięcia żagli – bezpośrednio przy jeziorze znajdują się przystanie żeglarskie. Co więcej, w sezonie letnim można wybrać się także na rejs po akwenie statkiem turystycznym Koszałek. Ten długi niemal na 20 metrów tramwaj wodny, kursujący do centrum Mielna i Koszalina, pozwoli lepiej poznać przepiękną okolicę, docenić piękno otaczającej nadmorskiej fauny i flory.

Działki nad morzem

… a dla miłośników pięknych widoków i zdrowego trybu życia…

Jezioro Jamno już samymi swoimi walorami estetycznymi dostarczy nam niesamowitych wrażeń i pozwoli odetchnąć od trudów codzienności. Piękna nadmorska przyroda, szeroka i czysta piaszczysta plaża, kojący zmysły szum morza, mewy i rybitwy spacerujące przy brzegu – ta sielankowa sceneria na długo pozostanie w naszej pamięci.

Okolica, oprócz niezaprzeczalnego uroku, ma także niezwykłe walory terapeutyczne. Leczniczy jod zawarty w świeżym powietrzu wpłynie dobroczynnie na nasze zdrowie, szczególnie na poprawę stanu dróg oddechowych – informuje Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Co więcej, rozległe plaże i ścieżki pieszo-rowerowe zachęcają do długich, odprężających spacerów niezależnie od wieku.

Jamno, czyli raj dla wędkarzy…

Jezioro Jamno nie zawiedzie również oczekiwań nawet najbardziej zapalonych wędkarzy. To tu można liczyć na niezapomniany relaks z wędką w dłoni. W Jamnie dominującymi gatunkami są: leszcz, sandacz, węgorz europejski (źródło: dane RZGW). Na haczyk może nawinąć się także szczupak pospolity, lin, karaś, okoń czy płoć. Można łowić z brzegu, z pomostu albo skorzystać z możliwości wypożyczenia dostępnych przy brzegu łódek – radzi Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Łowienie z gruntu, na spławik, na spinning – jezioro Jamno już czeka!

Jamno – idealne na wypoczynek, idealne pod inwestycję

Jak widać jezioro Jamno przyciągnie swoimi walorami bardzo różnych turystów. To tu miłośnicy sportów wodnych mogą bez żadnych ograniczeń oddać się wodnemu szaleństwu. Akwen gwarantuje także możliwość relaksu i błogiego odpoczynku dla osób ceniących sobie spokój, piękne widoki oraz nadmorskie walory zdrowotne. Nie będą zawiedzeni także wędkarze, którzy nigdy z wizyty nad Jamnem nie wrócą z pustymi rękami. Okolice jeziora to zarówno wspaniałe miejsce na spędzenie zasłużonego urlopu, jak i doskonały teren pod przyszłe inwestycje. Dlaczego?

Doskonała inwestycja pod zakup działki nad morzem

Jezioro Jamno stale poszerza już i tak bogatą listę oferowanych atrakcji. Można oczekiwać zatem jeszcze większego zainteresowania wśród odwiedzających polskie wybrzeże, co namacalnie przełoży się na wzrost wartości okolicznych ziem. Szczególnie wart uwagi jest unikatowy, ze względu na wyjątkową lokalizację, kompleks działek na wspomnianej mierzei – pomiędzy morzem i jeziorem Jamno. Mielno Molo Sea & Lake, bo to o tym przedsięwzięciu mowa, to pięknie, funkcjonalnie i pomysłowo zaprojektowanego osiedle, wymarzone do mieszkania, prowadzenia biznesu czy relaksu w gronie najbliższych. Działki o przeznaczeniu budowlanym, znajdują się w prestiżowej i spokojnej dzielnicy Mielna, na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a morzem Bałtyckim, pośród urzekającego, sosnowego lasu. Zaprojektowane, luksusowe zamknięte osiedle posiadać będzie m.in. molo, pomost do zacumowania łódek, asfaltową ścieżkę wzdłuż jeziora, jedną bramę wjazdową, portiernię z ochroną i wspólny plac zabaw dla dzieci. To jedne z ostatnich dostępnych działek w tym unikatowym miejscu – prawdziwy nadmorski „kawałek raju”.

Robert Tomaszewski

Prezes Zarządu

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!
   * Pole obowiązkowe