Zarządzaj plikami cookies
PRZEJDŹ DO SAVEINVEST.PL

Jezioro Jamno – sporty wodne, relaks i inwestycje teraz na wyciągnięcie ręki!

Robert Tomaszewski
17 kwietnia 2018
Inwestycje w nieruchomości
Jezioro Jamno

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody oraz Dzień Ochrony Bałtyku. Nie zapominajmy więc w tym dniu o tym, co powinniśmy otaczać nieustanną troską. Poniżej kilka słów o prawdziwym wodnym raju, czyli Jeziorze Jamno.

Jezioro Jamno – nad morzem, w atrakcyjnym miejscu

Chcemy spokojnie spędzić czas w otoczeniu przepięknych widoków? Pragniemy relaksu z wędką w dłoni? A może sporty wodne to nasza pasja i wciąż szukamy nowych, ciekawych miejsc? Jezioro Jamno to odpowiedź na wszystkie te pytania. Nie tylko spełni ono nasze oczekiwania – sprawi, że nie będziemy mogli wyobrazić sobie innego miejsca na następny urlop.

Jamno to zlokalizowane w gminie Mielno malownicze jezioro przybrzeżne, które połączone jest z Morzem Bałtyckim kanałem zwanym Jamieńskim Nurtem. Jezioro Jamno, czyli 9. pod względem wielkości jezioro w Polsce i 3. w województwie zachodniopomorskim, powstało z dawnej zatoki morskiej. Widok oddzielającej je od morza mierzei wprost zapiera dech w piersiach – mówi Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy sportów wodnych, jak i osoby pragnące błogiego wypoczynku od trudów codzienności.

Coś dla miłośników sportów wodnych…

Nie bez powodów gmina Mielno jest niezwykle dumna z jeziora znajdującego się na jej terenie. Jamno zyskało nawet przydomek „mekki sportów wodnych”. Wszystko za sprawą zróżnicowanych atrakcji i możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Na jeziorze nie obowiązuje strefa ciszy, dlatego możemy dowoli nacieszyć się jazdą motorówką czy skuterem wodnym. Wizyta nad Jamnem powinna być obowiązkowa dla każdego miłośnika „deski” – windsurfingu czy kitesurfingu. Warto pamiętać także, że bezpośrednio przy jeziorze znajdują się liczne wypożyczalnie sprzętów wodnych – możemy skorzystać z dostępnych rowerów wodnych, łodzi wiosłowych, motorówek.

Również miłośnicy odprężającego i nieco spokojniejszego żeglowania jachtami znajdą tu coś dla siebie – podkreśla Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Jezioro Jamno wprost zachęca do rozwinięcia żagli – bezpośrednio przy jeziorze znajdują się przystanie żeglarskie. Co więcej, w sezonie letnim można wybrać się także na rejs po akwenie statkiem turystycznym Koszałek. Ten długi niemal na 20 metrów tramwaj wodny, kursujący do centrum Mielna i Koszalina, pozwoli lepiej poznać przepiękną okolicę, docenić piękno otaczającej nadmorskiej fauny i flory.

Działki nad morzem

… a dla miłośników pięknych widoków i zdrowego trybu życia…

Jezioro Jamno już samymi swoimi walorami estetycznymi dostarczy nam niesamowitych wrażeń i pozwoli odetchnąć od trudów codzienności. Piękna nadmorska przyroda, szeroka i czysta piaszczysta plaża, kojący zmysły szum morza, mewy i rybitwy spacerujące przy brzegu – ta sielankowa sceneria na długo pozostanie w naszej pamięci.

Okolica, oprócz niezaprzeczalnego uroku, ma także niezwykłe walory terapeutyczne. Leczniczy jod zawarty w świeżym powietrzu wpłynie dobroczynnie na nasze zdrowie, szczególnie na poprawę stanu dróg oddechowych – informuje Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Co więcej, rozległe plaże i ścieżki pieszo-rowerowe zachęcają do długich, odprężających spacerów niezależnie od wieku.

Jamno, czyli raj dla wędkarzy…

Jezioro Jamno nie zawiedzie również oczekiwań nawet najbardziej zapalonych wędkarzy. To tu można liczyć na niezapomniany relaks z wędką w dłoni. W Jamnie dominującymi gatunkami są: leszcz, sandacz, węgorz europejski (źródło: dane RZGW). Na haczyk może nawinąć się także szczupak pospolity, lin, karaś, okoń czy płoć. Można łowić z brzegu, z pomostu albo skorzystać z możliwości wypożyczenia dostępnych przy brzegu łódek – radzi Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Łowienie z gruntu, na spławik, na spinning – jezioro Jamno już czeka!

Jamno – idealne na wypoczynek, idealne pod inwestycję

Jak widać jezioro Jamno przyciągnie swoimi walorami bardzo różnych turystów. To tu miłośnicy sportów wodnych mogą bez żadnych ograniczeń oddać się wodnemu szaleństwu. Akwen gwarantuje także możliwość relaksu i błogiego odpoczynku dla osób ceniących sobie spokój, piękne widoki oraz nadmorskie walory zdrowotne. Nie będą zawiedzeni także wędkarze, którzy nigdy z wizyty nad Jamnem nie wrócą z pustymi rękami. Okolice jeziora to zarówno wspaniałe miejsce na spędzenie zasłużonego urlopu, jak i doskonały teren pod przyszłe inwestycje. Dlaczego?

Doskonała inwestycja pod zakup działki nad morzem

Jezioro Jamno stale poszerza już i tak bogatą listę oferowanych atrakcji. Można oczekiwać zatem jeszcze większego zainteresowania wśród odwiedzających polskie wybrzeże, co namacalnie przełoży się na wzrost wartości okolicznych ziem. Szczególnie wart uwagi jest unikatowy, ze względu na wyjątkową lokalizację, kompleks działek na wspomnianej mierzei – pomiędzy morzem i jeziorem Jamno. Mielno Molo Sea & Lake, bo to o tym przedsięwzięciu mowa, to pięknie, funkcjonalnie i pomysłowo zaprojektowanego osiedle, wymarzone do mieszkania, prowadzenia biznesu czy relaksu w gronie najbliższych. Działki o przeznaczeniu budowlanym, znajdują się w prestiżowej i spokojnej dzielnicy Mielna, na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a morzem Bałtyckim, pośród urzekającego, sosnowego lasu. Zaprojektowane, luksusowe zamknięte osiedle posiadać będzie m.in. molo, pomost do zacumowania łódek, asfaltową ścieżkę wzdłuż jeziora, jedną bramę wjazdową, portiernię z ochroną i wspólny plac zabaw dla dzieci. To jedne z ostatnich dostępnych działek w tym unikatowym miejscu – prawdziwy nadmorski „kawałek raju”.

Robert Tomaszewski

Prezes Zarządu

Podobał Ci się artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera
  Zaznacz zgody po zapoznaniu się z obowiązkiem informacyjnym zawierającym zasady i cele przetwarzania danych przez Saveinvest S.A:

  * Pole obowiązkowe

  zdjęcie
  ekspert-ico

  Przeczytaj także

  Budowa
  Drzewa

  Kiedy i jak blisko lasu można wybudować dom?

  Śpiew ptaków o poranku, śniadanie na werandzie, zapach żywicy… Kto nie marzy o takiej sielance? Niektórzy nie pozostają w świecie marzeń. Sprawnie i pewnie zamieniają swoje pragnienia w rzeczywistość. Zanim jednak poniesie Cię ułańska fantazja w zagospodarowaniu leśnej działki nad morzem i projektowaniu swojego wymarzonego domu, sprawdź obowiązujące przepisy. W tym zakresie obowiązują bowiem pewne […]

  Bartłomiej Kuzniar
  Inwestycje w nieruchomości
  Nieruchomości

  Kupujemy działki rolne – jakie dokumenty będą nam potrzebne?

  Nabycie działki rolnej wraz z kolejnymi zmianami obowiązujących w tym zakresie przepisów jest w zasadzie coraz prostsze. Stopniowo dochodzi do otwarcia rynku nieruchomości rolnych na podmioty niebędące rolnikami. To dobra informacja dla inwestorów, którzy mają różne pomysły na wykorzystanie tych gruntów. Wciąż jednak trzeba pamiętać o tym, że istnieją pewne konieczne do przebrnięcia formalności. Należy […]

  Bartosz Antos
  Podatki

  Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o dokumentacji podatkowej cen transferowych

  W jakich okolicznościach podatnicy zobowiązani będą do przedłożenia dokumentacji cen transferowych? Z czym wiąże się sankcyjna stawka podatku? Jaką dokumentację potwierdzająca cenę transferową organy podatkowe uznają za odpowiednią? Czym są ceny transferowe Ceny, po których dane przedsiębiorstwo przekazuje towary oraz dobra niematerialne, bądź świadczy usługi podmiotom powiązanym kapitałowo, osobowo lub rodzinnie nazywa się cenami transferowymi. […]

  Bartosz Antos
  Budowa

  Ułatwienia i kłopoty z rejestrem pozwoleń na budowę i zgłoszeń

  Czym jest rejestr pozwoleń na budowę i zgłoszeń? Jakie ułatwienia związane z procedurą budowlaną wprowadziło jego uruchomienie? Gdzie dla inwestorów i gmin pojawiają się kłopoty? RDWZ W związku z nowelizacją prawa budowlanego 1 stycznia 2016 r. uruchomiono ogólnodostępny internetowy centralny Rejestr Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń w sprawach budowlanych, w skrócie RWDZ. Jest to nowa wersja […]

  Robert Tomaszewski
  Inwestycje w nieruchomości
  Najem
  Nieruchomości

  Zepsuty piekarnik w wynajmowanym mieszkaniu – kto powinien go naprawić? Prawo a wynajem nieruchomości

  Niedziałające sprzęty to częsty przedmiot sporu pomiędzy najemcami a wynajmującymi. Najczęściej jedni i drudzy nie wiedzą, kto tak naprawdę powinien odpowiadać za zepsuty piekarnik, telewizor albo pralkę. Jak sobie poradzić z tym problemem? Na to pytanie odpowiada Bartosz Antos – Dyrektor ds. Nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o. – portal www.saveinvest.pl. Wynajem nieruchomości – […]

  Bartosz Antos
  Nieruchomości

  Rozgraniczenie i wytyczenie granic działki

  Często się zdarza, że kupno gruntów, w tym zakup działki wiąże się z koniecznością ich rozgraniczenia z sąsiadującymi parcelami. Rozgraniczenia należy dokonać, jeżeli do tej pory nie wytyczono granic działek bądź toczy się spór pomiędzy właścicielami nieruchomości. Kto może wystąpić o wytyczenie granic? Procedurę związaną z wytyczeniem rzeczywistych granic parceli i oznaczeniu ich znakami granicznymi […]

  Bartosz Antos
  Drogi

  Dojazd do działki – co musisz wiedzieć

  Zakup działki pod budowę domu to prawdziwe wyzwanie. Jedną z kluczowych spraw, którą trzeba koniecznie mieć na uwadze, jest dostęp do drogi oraz jej status. Wszelkie niedomówienia w tej kwestii mogą mieć poważne konsekwencje i zniweczyć plany o szybkim rozpoczęciu budowy. Otrzymanie pozwolenia na budowę na zakupionej działce zależy m.in. od jej dostępu do drogi […]

  Bartosz Antos
  Domki letniskowe

  Kiedy rozbiórka domku letniskowego jest nieunikniona?

  Budowa domu, własna działka budowlana w atrakcyjnym miejscu, prywatny domek letniskowy w dobrej lokalizacji lub inwestycja w domki pod wynajem – spełnienie każdego z tych marzeń pociąga za sobą obowiązek zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu nieruchomości. Z tego artykułu dowiesz się jakie przesłanki powinny uświadomić kupującym, że nabywany przez nich domek letniskowy może zostać objęty […]

  Bartosz Antos
  back to top