Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

Mielno – idealny kurort na wypoczynek i inwestycje

Bartosz Antos
28 czerwca 2018
Inwestycje w nieruchomości
Plaża w Mielnie

Różnorodne atrakcje

Mielno to miejsce tętniące życiem, wspaniały nadmorski kurort, który corocznie odwiedzany jest przez ponad 9 mln turystów odpoczywających nad polskim wybrzeżem. Co przesądza o popularności Mielna?

Mielno znane jest najbardziej ze swojej urzekającej, strzeżonej plaży, wokół której znajdziemy mnóstwo punktów gastronomiczno-handlowych, takich jak kawiarnie, restauracje czy smażalnie świeżo złowionych ryb. Znakiem rozpoznawczym Mielna jest imponująca, biegnąca wzdłuż plaży, promenada spacerowa – podkreśla Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Malowniczych widoków dostarczy także niewątpliwie Jezioro Jamno, które zadowoli pasjonatów bardziej aktywnych form spędzania wolnego czasu nad wodą – znajduje się tam m.in. wypożyczalnia sprzętu wodnego. Dla tych bardziej aktywnych odwiedzających proponowany jest również szereg ścieżek rowerowych, wiodących przez Mielno, które wyznaczone są m.in. szklakiem turystycznym przez piękny las iglasto-liściasty.

Po zdrowie nad polskie morze!

Piękna plaża czy malownicze ścieżki zachęcają odwiedzających do długich spacerów, które oprócz poprawy kondycji przyczynią się także do polepszenia stanu zdrowia. Mając na uwadze raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który wykazał, z jak dużym zanieczyszczeniem powietrza mamy do czynienia w większych polskich miastach, nadmorska bryza przynosząca przesycone jodem powietrze to prawdziwy ratunek dla naszych dróg oddechowym przed szkodliwym działaniami, doświadczanego na co dzień, smogu.

Mielno – doskonała lokalizacja

Z niesłabnącej popularności Mielna doskonale zdają sobie sprawę inwestorzy, którzy chętnie decydują się na przeprowadzanie swoich przedsięwzięć właśnie tu – – zapewnia Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. Oprócz opisanych powyżej walorów, które przekładają się na zadowalający ruch turystyczny, potrafią dostrzec oni także dalsze możliwości i obiecujące perspektywy rozwoju regionu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że od stycznia 2017 r. Mielno uzyskało status miasta, co umożliwiło m.in. staranie się o dodatkowe pieniądze i korzystanie z unijnych programów przez lokalnych przedsiębiorców. Planowane, liczne inwestycje swoim zakresem dorównują tym przeprowadzanym m.in. w Świnoujściu czy Międzyzdrojach. Dzięki takim przedsięwzięciom zarówno Mielno, jak i sąsiadujące z nim miejscowości, staną się jeszcze bardziej prestiżowe i przyciągną tłumy turystów. Co więcej, już w kwietniu 2018 roku zostanie oddana do użytku droga ekspresowa S6 do Szczecina, natomiast w 2019 do Koszalina, dzięki czemu czas podróży na polskie wybrzeże skróci się, co istotne nawet w sezonie, o kilka godzin. Można zatem spodziewać się jeszcze większego zainteresowania odwiedzających, wzmożenia już i tak pokaźnego, “turystycznego ruchu”.

Działki w Mielnie

Mielno to wspaniały kurort, w którym odetchniemy pełną piersią w otoczeniu przepięknej natury i odprężającego szumu morskich fal – – mówi Bartosz Antos z portalu www.saveinvest.pl. To także miejsce, które ze względu na podejmowane tam przedsięwzięcia i działania gminne, gwarantuje bezpieczny, pewny i zyskowny sposób lokowania kapitału.

Bartosz Antos

Dyrektor ds. nieruchomości

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!   * Pole obowiązkowe