PRZEJDŹ DO SAVEINVEST.PL

Najpiękniejszy i najbardziej nowoczesny aquapark w Polsce będzie nad morzem

14 grudnia 2012
Gąski I
Gąski II
Mielenko I
Mielenko II
Mielno Marina
Mielno Molo
Aquapark Koszalin

Ruszyła budowa najpiękniejszego aquaparku w Polsce.

Inwestycja

W poniedziałek, 10 września, o godz. 11, na placu przy ul. Rolnej w Koszalinie uroczystym wbiciem symbolicznej łopaty rozpoczęła się budowa koszalińskiego parku wodnego.
We wrześniu minął rok od kiedy architekci z warszawskiej pracowni Płaskowicki&Partnerzy dostarczyli do Koszalina ostatnie opracowania składające się na dokumentację techniczną aquaparku. W 12 tomach zamknięta została wizja obiektu, który za dwa lata stanie się największą atrakcją miasta i regionu. Nie tylko dla jego mieszkańców, ale także dla turystów.

Budowany przy ul. Rolnej aquapark będzie bez wątpienia najpiękniejszym tego typu obiektem w Polsce. Architekci nadali mu ciekawą, nowatorską formę architektoniczną, która doskonale wpisuje się w zielone otoczenie Góry Chełmskiej. Ale wyróżni go nie tylko forma – aquapark zaoferuje swoim klientom całą masę atrakcji, niespotykanych w podobnych obiektach Pomorza Środkowego.

Choć koszalinianie już od wielu lat czekają na swój aquapark, prace nad jego koncepcją ruszyły na dobre w 2009 roku. Po żmudnych, długotrwałych, ale koniecznych etapach, polegających w m.in. na przygotowaniu dokumentacji, opracowaniu i sfinalizowaniu koncepcji finansowania inwestycji, wyborze firmy budowlanej, dzięki staraniom wielu osób i instytucji na placu przy ul. Rolnej w Koszalinie można rozpocząć prace budowlane.

Symbolicznie, wbiciem łopaty, zapoczątkowali je: Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska, senator Piotr Zientarski, Andrzej Jakubowski, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, Jakub Pyżanowski, prezes Zarządu Obiektów Sportowych sp. z o.o., który w imieniu miasta prowadzi inwestycję.

Finansowanie

Teraz, po tej symbolicznej uroczystości czas na kołobrzeską spółkę Kornas Development, która wygrała przetarg budowlany i 20 lipca podpisała umowę na sfinalizowanie inwestycji. Spółka ma dwa lata na ukończenie prac. Zakres prac zaplanowanych do końca tego roku zakłada zagospodarowanie terenu dla potrzeb budowy, a w szczególności wykonanie przyłącza wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, podciągnięcie energii elektrycznej, ogrodzenie placu, wycinkę drzew, uzbrojenie terenu w sieć deszczową, wodociągową, zbiorniki retencyjne, przygotowanie i odwodnienie wykopów, wylanie fundamentów.

Nie będzie problemu z finansowaniem prac, gdyż miasto Koszalin poręczyło spółce ZOS kredyt na sfinalizowanie inwestycji. Linia kredytowa (do wysokości 60 mln zł) w banku PKO BP SA zostanie uruchomiona w momencie zapłacenia pierwszej faktury za wykonane prace. Poważny zastrzyk pieniędzy – 8 mln zł – będzie pochodził z unijnych funduszy, pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Koszt budowy koszalińskiego parku wodnego to ok. 56 mln zł netto (68,9 mln zł brutto). Inwestycja jest objęta pięcioletnią gwarancją.

Co zaoferuje park wodny swoim klientom?

Kompleksowe usługi sportowe i rekreacyjne w:

 • basenie wielofunkcyjnym
 • basenie rekreacyjnym
 • jacuzzi
 • saunę
 • baseny zewnętrzne
 • zespół zjeżdżalni
 • gabinety zabiegowe rehabilitacyjne, kosmetyczne itp.


Aquapark będzie przystosowany zarówno do wymagań osób chcących spędzić aktywnie czas wolny, jak i do osób chcących wypocząć i spędzić czas wspólnie z bliskimi, a także do tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie. Na terenie kompleksu będzie można skorzystać z kąpieli wodnych, usług SPA, siłowni, fitness, usług fryzjerskich, kosmetycznych i gastronomicznych.
Parametry techniczne obiektu

 • Powierzchnia użytkowa obiektu: 12 912,72 m2
 • Wysokość budynku: 16,62 m
 • Liczba kondygnacji nadziemnych: 4
 • Liczba kondygnacji podziemnych: 1
 • Długość budynku: 120,86 m
 • Powierzchnia lustra wody (basen wewnętrzny + baseny zewnętrzne + wanny hamowne oraz basen pod zjeżdżalnią-cebulą): 1 634,77 m kw.

STREFA WEWNĘTRZNA

Powierzchnia lustra wody 1 278,05 m kw.
Strefa wewnętrzna obejmuje:

 • basen sportowy, powierzchnia 25×16 m, głębokość 1,80 – 2,20 m
 • basen do nauki pływania, powierzchnia 12,50×6 m, głębokość 0,90 – 1,10 m
 • basen dla dzieci, powierzchnia 114,56 m kw, głębokość 0,30 – 0,50 m, atrakcje (m.in. jaskinia, gejzer powietrzny, wodospad rurowy, armata tryskająca wodą, grzybek wodny, kaskada)
 • basen rekreacyjny, powierzchnia 471,88 m kw, głębokość 1,00-1,20 m, atrakcje (m.in. gejzer powietrzny, masaż karku, jaskinia z wodospadem rurowym, masażem karku, masażami ściennymi, gejzer wodny, zjeżdżalnia rodzinna, leżanka z masażem powietrznym)
 • basen sztucznej fali
 • jacuzzi 6-12 osobowe
 • zjeżdżalnie

STREFA ZEWNĘTRZNA

Powierzchnia lustra wody 356,72 m2
Strefa zewnętrzna obejmuje:

 • basen rekreacyjny zewnętrzny 1, głębokość 1,20 m, powierzchnia 122,53 m2, atrakcje (m.in. kanał rwącej rzeki, gejzer powietrzny, masaż ścienny)
 • leżanka z masażem powietrznym
 • masaż karku
 • basen rekreacyjny zewnętrzny 2, głębokość 1,20 m, powierzchnia 199,71 m kw., atrakcje (m.in. zjeżdżalnia rodzinna wielotorowa, siatka do wspinaczki, masaż ścienny, armatka wodna wąska, masaż karku wąski, masaż karku szeroki)
 • basen dla dzieci (zewnętrzny), głębokość 0,15 – 0,40 m, powierzchnia 34,48 m kw.

STREFA SPA

PARTER
łąka słoneczna, łaźnia solankowa, łaźnia parowa, kabina infrared, sauna do rytuałów (sauna sucha o powierzchni wystarczającej do przeprowadzania rytuałów saunowych), sauna fińska, sauna ziołowa (sauna relaksacyjna o temperaturze 50-65 stopni C i dozownik aromatów), grota lodowa, prysznice ślimaki, wypoczywalnia (wyciszone pomieszczenie z muzykoterapią), grota relaksu (5 podgrzewanych leżanek w tym jedna wydzielona za pomocą ścianek przesuwanych ze stanowiskiem lamp kwarcowych do opalania), strefa jacuzzi (3 jacuzzi z różnymi rodzajami wody), zewnętrzne jacuzzi, zewnętrzna sauna.

PIĘTRO
bicze szkockie, hydromasaż, masaż SPA VITAL, łaźnia parowo-błotna, taras (wypoczywalnia z tarasem widokowym i 6-osobowym jacuzzi), gabinety masażu, gabinet kosmetyczny.
źródło: http://www.aquapark.koszalin.pl/

Przeczytaj także

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Dziwnówek

Osada Dziwnówek: rozpoczęcie prac związanych z przyłączeniem prądu

Rozpoczęły się prace nad przyłączeniem prądu do działek w Osadzie Dziwnówek.

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Jaworek

Osada Jaworek: Pierwsze pozwolenia na budowę w sektorze A!

Miło nam poinformować, że pierwsi Klienci uzyskali pozwolenia na budowę w Osadzie Jaworek – w sektorze A!

CZYTAJ CALOŚĆ
Gąski II

Gąski II: zakończenie budowy sieci wodociągowej z przyłączami do działek

Zakończyliśmy budowę sieci wodociągowej z przyłączami do działek w czwartej drodze od Północy, dzięki czemu wszystkie drogi/działki są już uzbrojone w wodę.

CZYTAJ CALOŚĆ
Chłopy

Chłopy: zakończenie budowy sieci wodociągowej

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy budowę sieci wodociągowej na naszych działkach w Chłopach, koło Mielna!

CZYTAJ CALOŚĆ
Chłopy

Chłopy: rozpoczęcie budowy sieci wodociągowej

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami na terenie Ostoja Chłopy. Spodziewane zakończenie prac do końca 2022 r.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: pozwolenie na realizację sieci wodociągowej!

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy pozwolenie na realizację sieci wodociągowej (rozprowadzenie po terenie i przyłączenie do działek) w Enklawie Dziwnówek!

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: postępy w realizacji przyłączy prądu i wody

Miło nam poinformować o kolejnych postępach w Enklawie Dziwnówek! Została podpisana umowa pomiędzy dostawą a wykonawcą na realizację stacji transformatorowej i sieci wraz z przyłączami do części działek. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2022 r. Jesienią zaplanowaliśmy rozpoczęcie realizacji sieci wodociągowej wraz z przyłączami na całości terenu. Udało nam się również podzielić kolejne działki, […]

CZYTAJ CALOŚĆ
Lędowo
Wytowno k. Ustki

Gmina Ustka: Dzień Dziecka!

To było niezapomnianie przeżycie! Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią, jako jeden ze sponsorów Dnia Dziecka w Gminie Ustka!

back to top