Zarządzaj plikami cookies
PRZEJDŹ DO SAVEINVEST.PL

Obiekt uzdrowiskowy w okolicy Wytowna szansą na rozwój regionu

18 listopada 2013
Wytowno k. Ustki
Wytowno

Władze Gminy Ustka szukają nowych sposobów na rozwój regionu. Jedną z rozważanych w tym kontekście propozycji jest budowa dużego obiektu uzdrowiskowego na terenie gminy. Projekt budowy nowego SPA za 250 milionów złotych zgłoszono z listy przedsięwzięć, które mogłyby zostać zrealizowane w subregionie słupskim w ramach nowej perspektywy unijnej. Władze Gminy Ustka są obecnie na etapie oceny ryzyka i możliwości związanych z inwestycją. Prawdopodobną lokalizacją uzdrowiska są tereny położone w okolicach Wytowna. Można je bowiem szybko scalić i przygotować pod inwestycję. Tym bardziej, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia realizację tego typu przedsięwzięć. Za tą lokalizacją przemawia także fakt, że w tej okolicy znajdują się pokłady wód termalnych, które można by wykorzystać w uzdrowisku. Jeśli ta inwestycja otrzyma dofinansowanie i zostanie zrealizowana, będzie stanowić ogromną szansę dla rozwoju nie tylko Wytowna i Gminy Ustka, ale także całego regionu.

Przeczytaj także

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Dziwnówek

Osada Dziwnówek: uzyskanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy warunki przyłączenia do sieci wodociągowej dla działek w Osadzie Dziwnówek! Dzięki temu możemy przystąpić do załatwiania formalności oraz projektu.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: pierwsze działki z przyłączami wody!

Z radością informujemy, że zakończyliśmy budowę sieci przesyłowej na osiedlu Enklawa Dziwnówek i pierwsze działki otrzymały przyłącza wody.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Jarosławiec

Enklawa Jarosławiec: uchwalenie zmiany studium

Miło nam poinformować, że zakończył się bardzo ważny, pierwszy z etapów przekształcenia działek na budowlane na osiedlu Enklawa Jarosławiec! Gmina uchwaliła zmianę studium, która dotyczyła obszaru naszego terenu, objętego kierunkiem pod rozwój zabudowy (wcześniej były to tereny rolne). Dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie drugiego etapu, czyli sporządzenie planu miejscowego.

CZYTAJ CALOŚĆ
Mielno Marina

Mielno Marina: Klienci mogą podpisywać umowy na dostawę wody i odbiór ścieków

Miło nam poinformować, że przekazaliśmy sieci do eksploatacji na rzecz zakładu w Mielnie, dzięki czemu Klienci mogą podpisywać umowy na dostawę wody/odbiór ścieków.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: kolejny etap przyłączenia prądu do działek

Miło nam poinformować, że zrealizowaliśmy kolejny etap przyłączenia prądu do działek na osiedlu Enklawa Dziwnówek. Na terenie zamontowaliśmy stację transformatorową oraz skrzynki przy części działek.

CZYTAJ CALOŚĆ
Ostoja Kładno

Ostoja Kładno: trwa budowa sieci wodociągowej

Informujemy, że ruszyła budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami do działek na osiedlu Ostoja Kładno.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: rozpoczęcie budowy wodociągu

Miło nam poinformować, że rozpoczęła się budowa wodociągu dla działek w Enklawie Dziwnówek!

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: decyzja podziałowa dla kolejnych działek

Z przyjemnością informujemy, że wydana została decyzja podziałowa dla kolejnych działek w Enklawie Dziwnówek! Decyzja dotyczy działek od 31 do 50.

back to top