Zarządzaj plikami cookies
Wróc do bloga

Oszczędzać czy inwestować, czyli jak skutecznie zabezpieczyć swoją przyszłość finansową? Część druga

Robert Tomaszewski
9 lutego 2018
Finansowanie
Inwestycje w nieruchomości
Nieruchomości

W poprzedniej części artykułu wyjaśniliśmy, dlaczego tak niezwykle istotny dla procesu inwestowania jest wybór odpowiednego aktywa i strategii inwestycyjnej, która będzie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

Inwestowanie dla każdego

By zbudować kapitał gwarantujący poczucie bezpieczeństwa wystarczy regularne oszczędzanie i inwestowanie nawet niewielkich kwot – czyli w co inwestować w 2018 roku?

Siła nabywcza Polaków z reguły nie zapewnia możliwości „wyłożenia” całości wymaganej do inwestycji kwoty. Dlatego powstaje wiele innowacyjnych programów inwestycyjnych, które udowadniają, że inwestować ze znacznym zyskiem można bez ogromnego kapitału początkowego – informuje Robert Tomaszewski z portalu www.saveinvest.pl. Mając na uwadze, że majątek ludzki nie musi pokrywać się z wymogami rynku, powstają nowatorskie, regularne formy oszczędzania przy jednoczesnym inwestowaniu – a zatem nie musimy już wybierać, pomiędzy oszczędzaniem a inwestycją.

Działki rolne – gwarancja zysku?

Za przykład może posłużyć rozwiązanie inwestycyjne Grunt To Zysk zapewniające możliwość inwestowania każdemu poprzez zakup atrakcyjnego gruntu na nieoprocentowane raty. Inwestor lokuje środki w nieruchomości rolne o dużym potencjale wzrostu. Wszystkie grunty leżą w regionach atrakcyjnych turystycznie i inwestycyjnie: morze, góry, miasta, jeziora. Pierwsza wpłata już od 0 zł, a miesięczne, nieoprocentowane wpłaty wynoszą 500 zł – bez prowizji, bez banków, bez kredytu. Z wybranej działki można korzystać już od pierwszej wpłaty – inwestujemy bowiem w namacalne dobro, w konkretny kawałek ziemi, a nie przykładowo w fundusz inwestujący w nieruchomości.

W okresie, kiedy „spłaca się” działkę to wykwalifikowani fachowcy zajmują się jej przekształceniem i uzbrojeniem, co jeszcze bardziej podnosi jej wartość. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje podpisanie aktu notarialnego, możliwość wglądu do księgi wieczystej oraz porady specjalistów na każdym etapie inwestycji. Istnieje także możliwość zawieszania składek, co jest częścią umowy. Grunt to zysk to świetna motywacja do regularnych wpłat, ponieważ rzeczywiście oszczędzamy i równocześnie inwestujemy, a przy tym dokładnie widzimy, na co „idą” nasze pieniądze – podkreśla Robert Tomaszewski z portalu www.saveinvest.pl.

W sytuacji, gdy nie ma pewności nawet co do wysokości naszych przyszłych świadczeń emerytalnych, każdemu z nas należy się szansa, by zagwarantował sobie i swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa finansowego. A najlepiej zadbać o bezpieczeństwo finansowe poprzez inwestycje w najpewniejszy produkt jaki jest dostępny na rynku – czyli jak pokazaliśmy w poprzedniej części artykułu w nieruchomości ziemskie!

Robert Tomaszewski

Prezes Zarządu

Zainteresował Cię nasz artykuł?

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. W zamian zyskasz dostęp do najnowszych informacji o inwestycjach, informacji o zmianach w prawie oraz regularnych artykułów branżowych.

Gwarantujemy wysoką jakość treści, a jeśli zdecydujesz się wypisać, wystarczy jedno Twoje kliknięcie.  * Pole obowiązkowe

  Skontaktuj się z nami

  Zadzwoń: +48 888 800 800
  lub napisz wiadomość - rozpocznijmy współpracę!   * Pole obowiązkowe