Zarządzaj plikami cookies
PRZEJDŹ DO SAVEINVEST.PL

Rewolucja w sprzedaży nieruchomości – kupuj bez pośredników i prowizji

19 listopada 2012
Enklawa Dziwnówek
Enklawa Jarosławiec
Gąski I
Gąski II
Mielenko I
Mielenko II
Mielno Marina
Mielno Molo
Osada Dziwnówek
Osada Jaworek
Osada Karwia
Ostoja Kładno
Sarbinowo
Smołdzino
Smołdzino k. lasu
Strzeżenice
Wytowno k. Ustki
Nieruchomości

Poszukiwanie nieruchomości z zamiarem zakupu to trudny i czasochłonny proces. Wymaga wielu godzin spędzonych na przeglądaniu portali ogłoszeniowych i wybieraniu ofert sprzedaży na podstawie niepełnych informacji oraz kiepskich zdjęć. Kolejne dni i tygodnie mijają na weryfikacji znalezionych ofert. Przy zakupie działki trzeba przecież sprawdzić w terenie czy znajduje się ona w podanym miejscu a nie innym, czy uzbrojenie jest faktyczne a nie fikcyjne, czy wspomniane najbliższe sąsiedztwo nie znajduje się przypadkiem kilka kilometrów od nieruchomości. W urzędach trzeba potwierdzić, że działka jest wolna od wad i obciążeń. Jest to bardzo kłopotliwe, szczególnie w przypadku nieruchomości znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania. Dla oszczędzenia sobie czasu i rozczarowań wiele osób od razu zwraca się do biura pośrednictwa, zlecając mu poszukiwanie odpowiedniej działki i godząc się tym samym na dodatkowe koszty w postaci opłat i prowizji.

Skazani na pośrednika?

Tak działa polski rynek nieruchomości od lat. Kupujący, który szuka kawałka ziemi, aby spełnić marzenie o domku nad morzem lub po prostu zainwestować swoje oszczędności, nie ma wyjścia. Jest skazany na niskiej jakości oferty sprzedaży zamieszczane na setkach portali ogłoszeniowych i prowizje pośredników. Najkorzystniejszy dla kupującego zakup nieruchomości bezpośrednio od właściciela graniczy niemal z cudem. Większość ofert sprzedaży pochodzi z biur pośredniczących, bo właściciele nie mają czasu ani możliwości, by w odpowiedni sposób prezentować swoje działki. Zamieszczają kilka ogłoszeń w lokalnych gazetach i zgłaszają się do pośrednika, który zamieszcza ofertę na portalach ogłoszeniowych czekając na kontakt od zainteresowanych. Kupujący zatem nawet po godzinach ślęczenia przed ekranem komputera na przeglądaniu ofert i tak trafi ostatecznie do pośrednika, gdzie zapłaci prowizję, nawet jeśli trafi na promocję „0 % prowizji od kupującego”.

„0% prowizji”? Tylko pozornie

Wiele firm zajmujących się pośrednictwem w zakupie nieruchomości, promuje swoje usługi jako wolne od prowizji. Jak to jednak wygląda w praktyce? Prowizja istnieje, tyle że ukrywa się w cenie sprzedaży. Biura pośredników chcąc zachęcić kupującego do swojej oferty, pobierają po prostu większą prowizję tylko od sprzedającego. Sprzedający nieruchomość też nie chce być stratny, więc podnosi swoją cenę. Koło się zamyka, w ostatecznym rozrachunku prowizję płaci kupujący. Wydaje się, że nie ma od tego ucieczki, pogodzili się z tym klienci, zadowoleni są także pośrednicy, którzy czerpią korzyści z takiego stanu rzeczy. Ktoś jednak postanowił zmienić status quo i zaproponować nowy sposób sprzedaży nieruchomości. Bez prowizji, bez pośredników, bez ryzyka, bez czasochłonnych poszukiwań na setkach portali i bez rozczarowań wynikających z różnic między deklaracjami, a stanem faktycznym.

Nowe podejście do prezentacji ofert

Gdzie można znaleźć to eldorado z atrakcyjnymi nieruchomościami przeznaczonymi na sprzedaż? Okazuje się, że wszystkie drogi prowadzą nad morze. Właściciele firmy SaveInvest Sp. z o.o. postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyli portal www.saveinvest.pl, który prezentuje innowacyjne podejściu do prezentacji ofert oraz samej sprzedaży nieruchomości. Odwiedzając serwis, od razu można wybrać czy interesuje nas działka rekreacyjna/budowlana, czy też szukamy działki pod inwestycję. Do wyboru są działki z kilku terenów, głównie z najbliższych okolic Mielna, (starannie opisanych wraz z okolicznymi atrakcjami turystycznymi).

Każda z działek ma swoją osobną stronę, zawierającą szczegóły działki oraz jej pełną dokumentację (już wkrótce z możliwością pobrania). Serwis niebawem będzie umożliwiać nawet rezerwację i podpisanie umowy przedwstępnej online. Co ważne, od sprzedaży działek firma nie pobiera prowizji, jest bowiem ich właścicielem, dlatego może zagwarantować ich jasny stan prawny oraz pełne bezpieczeństwo transakcji. To przełomowy krok, który być może zmieni oblicze polskiego rynku obrotu nieruchomościami i umożliwi inwestycje w ziemię szerszej grupie osób szukających możliwości korzystnego ulokowania kapitału.

Działki w Strzeżenicach

Na czym polega innowacyjność serwisu?

Najlepiej zobaczyć to na własne oczy odwiedzając serwis. Z interaktywnego planu terenu można szybko i wygodnie wybrać działkę, którą nas interesuje. Plan wiernie odzwierciedla również najbliższe sąsiedztwo działki. Wszystkie oferowane do sprzedaży nieruchomości można obejrzeć na zdjęciach wykonanych z poziomu terenu i z lotu ptaka. Wysokiej jakości fotografie są wyjątkowo realistyczne, wraz z panoramami oraz filmami dają wrażenie, jakbyśmy byli na miejscu. Można także od razu sprawdzić dokumentację działki, która nas interesuje. Do wglądu są także wizualizacje z propozycjami przyszłego zagospodarowania terenu. Wybraną działkę można zarezerwować online, by w dogodnym terminie udać się na wizję lokalną. Na portalu jest udostępniana mapa ewidencyjna działki i terenu oraz plan dojazdu. Na zdjęciach zaznaczony jest każdy zakręt i każde skrzyżowanie, co pozwoli bez trudu samodzielnie dotrzeć na miejsce. Każda działka oznaczona jest także w terenie odpowiednimi, dobrze widocznymi tablicami.

Ułatwienie inwestycji na rynku nieruchomości

Portal powstał głównie w celu ułatwienia inwestycji na rynku nieruchomości klientom indywidualnym, którzy marzą o własnym domku nad morzem lub w zakupie gruntu widzą dobrą możliwość bezpiecznego ulokowania pieniędzy. „Sami wielokrotnie poszukiwaliśmy działek i wiemy jaki to żmudny proces.” – mówi Bartosz Antos, Prezes SaveInvest Sp. z o.o. – „Największe portale ogłoszeniowe niestety udostępniają tylko szczątkowe informacje dot. nieruchomości. Mieliśmy dość jeżdżenia na działki, które w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej niż na zdjęciach, albo ich stan prawny wcale nie jest taki, jak go opisywał właściciel. To wszystko spowodowało, że postanowiliśmy w końcu coś zmienić i stworzyć portal, który da Kowalskiemu na tyle informacji, by mógł spokojnie przejechać 300 km w celu zobaczenia działki, mając pewność, że po przyjeździe na miejsce nie będzie rozczarowany”. Platforma została przygotowana z myślą o klientach indywidualnych, ale także biznesowych. Obie grupy znajdą w serwisie wyczerpujące informacje, narzędzia, wskazówki ułatwiające decyzję, rezerwację i ostatecznie zakup wybranej nieruchomości.

Co daje rezerwacja online?

Portal umożliwia zarezerwowanie działki na tydzień lub miesiąc. W tym czasie, bez obawy, że ktoś kupi naszą działkę, można przyjechać i zobaczyć zarezerwowaną nieruchomość. Natomiast dla zdecydowanych regulamin serwisu przewiduje możliwość podpisania umowy przedwstępnej online. Daje to gwarancję zakupu danej działki poprzez wpłatę zadatku, który wiąże obie strony transakcji zgodnie z art. 394 kodeksu cywilnego. Po podpisaniu umowy przedwstępnej już tylko spotkanie u notariusza dzieli klienta od posiadania własnego kawałka ziemi w atrakcyjnej lokalizacji. W serwisie każdy może założyć swoje konto, aby dodawać do ulubionych najciekawsze propozycje, porównywać ich ceny i parametry, a dzięki newsletterowi mieć na bieżąco dostęp do najnowszych ofert.

Działki tylko nad morzem?

Obecnie w serwisie można wybierać spośród 160 działek położonych nad Bałtykiem w kilku różnych lokalizacjach (niektóre działki znajdują się zaledwie 450 m od morza). Wszystkie są starannie opisane, wraz z okolicznymi atrakcjami turystycznymi. Zgodnie z zapowiedziami założycieli serwisu w przyszłości oferta zostanie uzupełniona o działki na Mazurach i w górach.

Działki w Mielenku
DCIM100MEDIADJI_0030.JPG

Dużo więcej niż oferty sprzedaży nieruchomości

Serwis www.saveinvest.pl to nie tylko portal prezentujący w innowacyjny sposób nieruchomości przeznaczone do sprzedaży. Klienci mogą liczyć na pomoc i opiekę na etapie zakupu a także po zakończonej transakcji. Firma dużą wagę przykłada m.in. do stałego podnoszenia wartości nieruchomości poprzez udział w przekwalifikowaniu działek na budowlane, budowie dróg, doprowadzaniu mediów, itd. Dowodem na to jest również będący na etapie wdrożenia program partnerski, dzięki któremu można zarobić polecając innym oferowane w serwisie nieruchomości. Na portalu można również znaleźć wiele wartościowych treści będących swoistym autorskim przewodnikiem po przepisach, trendach i możliwościach na rynku nieruchomości oraz FAQ z odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania.

Usprawnienie czy rewolucja?

Czy nowy model prezentacji ofert sprzedaży nieruchomości sprawdzi się na polskim rynku? To pokaże czas. Ważne jednak jest to, że pojawiło się nowe podejście do klienta, które być może pociągnie za sobą więcej pozytywnych zmian przełamujących monopol biur pośrednictwa w procesie zakupu i sprzedaży gruntów. Być może serwis wyznaczy również nowe, wyższe standardy w prezentacji nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż, do których będą musiały dopasować się portale ogłoszeniowe oraz osoby zamieszczające oferty. O tym, czy będzie to tylko nowinka oraz praktyczne ułatwienie dostępu do inwestycji w ziemię, czy też prawdziwa rewolucja, zadecydują klienci.

Przeczytaj także

CZYTAJ CALOŚĆ
Osada Dziwnówek

Osada Dziwnówek: uzyskanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy warunki przyłączenia do sieci wodociągowej dla działek w Osadzie Dziwnówek! Dzięki temu możemy przystąpić do załatwiania formalności oraz projektu.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: pierwsze działki z przyłączami wody!

Z radością informujemy, że zakończyliśmy budowę sieci przesyłowej na osiedlu Enklawa Dziwnówek i pierwsze działki otrzymały przyłącza wody.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Jarosławiec

Enklawa Jarosławiec: uchwalenie zmiany studium

Miło nam poinformować, że zakończył się bardzo ważny, pierwszy z etapów przekształcenia działek na budowlane na osiedlu Enklawa Jarosławiec! Gmina uchwaliła zmianę studium, która dotyczyła obszaru naszego terenu, objętego kierunkiem pod rozwój zabudowy (wcześniej były to tereny rolne). Dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie drugiego etapu, czyli sporządzenie planu miejscowego.

CZYTAJ CALOŚĆ
Mielno Marina

Mielno Marina: Klienci mogą podpisywać umowy na dostawę wody i odbiór ścieków

Miło nam poinformować, że przekazaliśmy sieci do eksploatacji na rzecz zakładu w Mielnie, dzięki czemu Klienci mogą podpisywać umowy na dostawę wody/odbiór ścieków.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: kolejny etap przyłączenia prądu do działek

Miło nam poinformować, że zrealizowaliśmy kolejny etap przyłączenia prądu do działek na osiedlu Enklawa Dziwnówek. Na terenie zamontowaliśmy stację transformatorową oraz skrzynki przy części działek.

CZYTAJ CALOŚĆ
Ostoja Kładno

Ostoja Kładno: trwa budowa sieci wodociągowej

Informujemy, że ruszyła budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami do działek na osiedlu Ostoja Kładno.

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: rozpoczęcie budowy wodociągu

Miło nam poinformować, że rozpoczęła się budowa wodociągu dla działek w Enklawie Dziwnówek!

CZYTAJ CALOŚĆ
Enklawa Dziwnówek

Enklawa Dziwnówek: decyzja podziałowa dla kolejnych działek

Z przyjemnością informujemy, że wydana została decyzja podziałowa dla kolejnych działek w Enklawie Dziwnówek! Decyzja dotyczy działek od 31 do 50.

back to top